Connect with us

NFL

– Rodzice w ogóle się nie śpieszą, nie jest im żal dziecka, które zostaje samo w przedszkolu do samego końca. Dopytują się tylko o wydłużenie godzin pracy. A ja się pytam: do której? Może jeszcze na noc? Po co mają dzieci, skoro nie mają na nie czasu? Ile czasu spędzają z tymi dziećmi? Przyjadą do domu, zaraz jest kolacja i spać – mówi pani Iza, która jest nauczycielką w przedszkolu. Więcej w komentarzu 👇

Published

on

– Rodzice w ogóle się nie śpieszą, nie jest im żal dziecka, które zostaje samo w przedszkolu do samego końca. Dopytują się tylko o wydłużenie godzin pracy. A ja się pytam: do której? Może jeszcze na noc? Po co mają dzieci, skoro nie mają na nie czasu? Ile czasu spędzają z tymi dziećmi? Przyjadą do domu, zaraz jest kolacja i spać – mówi pani Iza, która jest nauczycielką w przedszkolu.
Więcej w komentarzu 👇

Nauczycielka przedszkola ostro o rodzicach. “W ogóle nie śpieszą się, nie jest im żal dziecka”
Anita Skotarczak
9 lutego 2026, 19:13
“Jestem osobą pracującą w przedszkolu. Nasza placówka jest czynna codziennie od godziny 6:00 do godziny 16:30. Są rodzice, którzy przyprowadzają dzieci punkt 6:00 – właściwie jest to większość – i odbierają 16:30. Nie chce mi się wierzyć, że oboje z rodziców pracują w takich godzinach” – pisze w liście pani Iza (nazwisko do wiadomości redakcji), która jest nauczycielką w przedszkolu. Z jej słów wyłania się bardzo przykry obraz.

Kilka dni temu poruszaliśmy temat matki, która przez godziny otwarcia przedszkola, spóźnia się do pracy. Artykuł wywołał spore emocje i dyskusje. Dla jednych to niezrozumiałe, by oczekiwać od placówki dostosowania godzin pracy do potrzeb pracującego rodzica, inni natomiast zauważają, że w dzisiejszych czasach to już w zasadzie norma, by przedszkola i żłobki były otwarte od rana do późnych godzin popołudniowych, a może nawet i wieczornych.

Dzieci w przedszkolu, a rodzice w pracy? “Nie wszyscy”

Dyskusja na temat przedszkoli i żłobków otwartych do późna wywołuje ogromne emocje, zarówno wśród rodziców maluchów, jak i samych opiekunów. Pojawiają się głosy o tym, że placówki zamieniają się w “przechowalnię dzieci”. “Świetlica dla leniwych rodziców”; “Zanik więzi rodzinnych” – to tylko niektóre komentarze internautów, które pojawiły się pod artykułami na naszym portalu dotyczącymi wydłużenia godzin pracy placówek.

Głos w tej sprawie zabrała również jedna z naszych czytelniczek. Pani Iza jest nauczycielką w przedszkolu i zwraca uwagę, że wielu rodziców wykorzystuje dłuższe godziny otwarcia placówki. “Przyprowadzają dzieci już o 6:00 i odbierają tuż przed samym zamknięciem. Nie wszyscy z nich pracują” – zauważa kobieta.

Rodzice w ogóle się nie śpieszą, nie jest im żal dziecka, które zostaje samo w przedszkolu do samego końca. Dopytują się tylko o wydłużenie godzin pracy. A ja się pytam: do której, może jeszcze na noc? Po co mają dzieci, skoro nie mają na nie czasu? Ile czasu spędzają z tymi dziećmi? Przyjadą do domu, zaraz jest kolacja i spać
– dodaje nasza czytelniczka. Opisuje także, że wielu rodziców notorycznie spóźnia się po odbiór dziecka, przez co ona musi zostać w pracy dłużej. I nie są to jednorazowe oraz wyjątkowo pilne sytuacje. Rodzic “spóźnia się, tłumacząc, że musiał zrobić zakupy. Już pomijam to, jacy rodzice są roszczeniowi i nie dadzą sobie nic powiedzieć” – dodaje autorka listu.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CELEBRITY6 hours ago

Dramat Nawrockiego w autokarze

CELEBRITY5 days ago

Doradca Karola Nawrockiego uderzył w rząd i Donalda Tuska. Padły stanowcze słowa

CELEBRITY5 days ago

Zdumiewające, jak Tusk i Zełenski potraktowali Karola Nawrockiego. Prezydent pominięty

NFL6 days ago

Ujawnił, co miał usłyszeć od Nawrockiego 😲

NFL6 days ago

Mocne słowa z kancelarii Karola Nawrockiego. Podsekretarz odniosła się do wypowiedzi Zełenskiego

CELEBRITY6 days ago

Tak dosadnego komunikatu jeszcze nie było 😲😲

CELEBRITY6 days ago

Minister spraw zagranicznych Ukrainy uderza w Nawrockiego. Padły ostre słowa

CELEBRITY6 days ago

Ukraińscy politycy oddają najwyższe polskie odznaczenie. Jest reakcja Mentzena, padły gorzkie słowa

CELEBRITY6 days ago

Zamienili wyniki Nawrockiego i Trzaskowskiego. Pilny komunikat prokuratury

NFL7 days ago

7 MINUT TEMU: Smutna wiadomość o Tomaszu Lisie – Proszę, spróbujcie nie płakać oglądając!……..Więcej informacji znajdziesz w sekcji komentarzy 👇 👇👇

CELEBRITY7 days ago

Kolejne rewelacje…. Ech… Iga trzymaj się zostawmy serce❤️

NFL7 days ago

Gdyby siły antyukraińskie [w Polsce] wygrały i doprowadziły do tego, że mamy exodus tego 1,5 mln [Ukraińców z Polski], jedna część wraca do siebie, druga część wyjeżdża na zachód, bo pewno tak by to wyglądało, to [posypałby się] stan polskich usług, służby zdrowia, opieki senioralnej, budownictwa, no to możemy już sobie współczuć na przyszłość — mówił w rozmowie z tygodnikiem “Polityka” Aleksander Kwaśniewski.

Copyright © 2026 Uscurrentsphere