Connect with us

NFL

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Adam Andruszkiewicz w imieniu Karola Nawrockiego powołał w środę Radę Nowych Mediów. Spośród 27 członków nowego gremium, jeden budzi szczególne kontrowersje – to Paweł Svinarski, youtuber, który szerzył w internecie rosyjską propagandę na temat ataku dronów na Polskę. Jego powołanie wywołało w sieci lawinę komentarzy.

Published

on

Kompromitacja”. Lawina komentarzy po decyzji Nawrockiego

yNawrocki powołał Radę Nowych Mediów. Jeden członek budzi kontrowersje
Źródło zdjęć: © Kancelaria Prezydenta, X

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Adam Andruszkiewicz w imieniu Karola Nawrockiego powołał w środę Radę Nowych Mediów. Spośród 27 członków nowego gremium, jeden budzi szczególne kontrowersje – to Paweł Svinarski, youtuber, który szerzył w internecie rosyjską propagandę na temat ataku dronów na Polskę. Jego powołanie wywołało w sieci lawinę komentarzy.

Sviniarski przekonywał na swoim kanale w serwisie YouTube, że atak rosyjskich dronów na Polskę we wrześniu ubiegłego roku to była “ukraińska prowokacja, której celem jest wciągnięcie nas do wojny”. Jego nagranie zostało wykorzystane w spocie Sztabu Generalnego WP jako przykład rosyjskiej dezinformacji. Zajmował się nim też NASK.
Fakty te przypominało wielu internautów, którzy komentowali powołanie Sviniarskiego do prezydenckiej Rady.

Panowie Karol Nawrocki i Adam Andruszkiewicz znaleźli sobie doskonałego eksperta od mediów. Ale to jest kompromitacja – i prezydenta, i niestety, skoro miesza się w to jakiś państwowy majestat, polskiego państwa” – napisał na platformie X Patryk Słowik z Kanału Zero.

Jest nowa rada tego i owego przy prezydencie a w niej Svinarski i Mistewicz. No jest to coraz lepsze” – ironizowała z kolei Dominika Długosz z “Newsweek Polska”.
“Zwierzchnik Sił Zbrojnych powołuje do Rady Nowych Mediów człowieka, który był przedstawiany w spocie Sztabu Generalnego WP jako głos rosyjskiej dezinformacji i jest znany z siania najgorszych fejków”- przypomniał Krzysztof Ruciński ze Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju “Przyszłość”.

Nie brakuje też bardziej lakonicznych komentarzy. “Nie wierzę” – napisał ekspert ds. energetyki Jakub Wiech. “Co jest?” – zastanawia się z kolei ekspert ds. social mediów Wojciech Kardyś.
“Szykuje się trust mózgów. Ciekawe, kto tego fachowca polecił” – głowi się blogerka Katarzyna Sadło, znana jako kataryna.
“Svinarski, którego dziś powołano do Rady Nowych Mediów przy Prezydencie RP, już dawno temu wpisywał się w rosyjską dezinformację, promując np. tropy dotyczące rzekomych “wielkich złóż” w okolicach kluczowego dla naszej obronności Przesmyku Suwalskiego. To m.in. te tropy narracyjne służyły do uderzania w naszych sojuszników z NATO (USA) i podważały zasadność budowy baz na wschodniej flance, budując wizję rzekomej grabieży. Tylko ten materiał Svinarskiego ma ok 3 mln wyświetleń. Jak można tego nie wiedzieć?” – grzmi dziennikarz Wojciech Mucha.

Jego post skomentował Marcin Fijołek z Polsat News. “Cały ten koncept z Radą Nowych Mediów (xd) przy prezydencie zalatuje kabaretem, ale ten przykład jest czymś więcej niż wtopa czy brak czujności” – napisał.

Faktowi sięgnięcia przez prezydenta po kogoś takiego jak Sviniarski, nie dowierza też Patryk Michalski z TVN24. Dziennikarz ocenił, że to nie jedyne kontowersyjne nazwisko w tym gronie.

“To nie jest żart! Karol Nawrocki powołał Radę Nowych Mediów, która rzekomo ma ‘wzmacniać jakość debaty publicznej’ i ‘wzmacniać bezpieczeństwo informacyjne państwa’. Mają za to odpowiadać m. in. Rafał Ziemkiewicz skazany za znieważenie i zniesławienie, którego służby nie chciały wpuścić do Wielkiej Brytanii. Ekspertem dla prezydenta jest Paweł Svinarski, który szczuje na Ukrainę, wg NASK szerzył rosyjską dezinformację, dezinformował ws. klimatu. O jakość zadba też Karol Gac, który w TVP za rządów PiS dawał setki/komentował za pieniądze. Wielka kompromitacja” – napisał Michalski.
27 osób w nowej Radzie Nawrockiego. Nie obyło się bez kontrowersji
Zadaniem Rady Nowych Mediów – jak podano na stronie Kancelarii Prezydenta – “będzie wspieranie działań głowy państwa w obszarze transformacji cyfrowej, funkcjonowania rynku medialnego oraz wyzwań związanych z rozwojem nowych technologii”.
Oprócz Sviniarskiego w skład Rady Nowych Mediów weszli: Klaudia Cymanow–Sosin, Angelika Badan, Magdalena Baranowska, Michał Białek, Marcin Czapliński, Łukasz Gabler, Karol Gac, Agata Górnicka, Urszula Grotyńska, Marcin Kędryna, Emil Kędzierski, Łukasz Korus, Weronika Kostrzewa, Michał Lewandowski, Eryk Mistewicz, Ewelina Nycz, Anna Pawelec, Kamila Pietrzak, Klaudia Rosińska, Mikołaj Smereczyński, Tomasz Trzaska, Jakub Turowski, Patryk Wachnik, Łukasz Widuliński, Mateusz Wiktorowicz i Rafał Ziemkiewicz.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CELEBRITY9 hours ago

Dramat Nawrockiego w autokarze

CELEBRITY5 days ago

Doradca Karola Nawrockiego uderzył w rząd i Donalda Tuska. Padły stanowcze słowa

CELEBRITY5 days ago

Zdumiewające, jak Tusk i Zełenski potraktowali Karola Nawrockiego. Prezydent pominięty

NFL6 days ago

Ujawnił, co miał usłyszeć od Nawrockiego 😲

NFL6 days ago

Mocne słowa z kancelarii Karola Nawrockiego. Podsekretarz odniosła się do wypowiedzi Zełenskiego

CELEBRITY6 days ago

Tak dosadnego komunikatu jeszcze nie było 😲😲

CELEBRITY6 days ago

Minister spraw zagranicznych Ukrainy uderza w Nawrockiego. Padły ostre słowa

CELEBRITY6 days ago

Ukraińscy politycy oddają najwyższe polskie odznaczenie. Jest reakcja Mentzena, padły gorzkie słowa

CELEBRITY6 days ago

Zamienili wyniki Nawrockiego i Trzaskowskiego. Pilny komunikat prokuratury

NFL7 days ago

7 MINUT TEMU: Smutna wiadomość o Tomaszu Lisie – Proszę, spróbujcie nie płakać oglądając!……..Więcej informacji znajdziesz w sekcji komentarzy 👇 👇👇

CELEBRITY7 days ago

Kolejne rewelacje…. Ech… Iga trzymaj się zostawmy serce❤️

NFL7 days ago

Gdyby siły antyukraińskie [w Polsce] wygrały i doprowadziły do tego, że mamy exodus tego 1,5 mln [Ukraińców z Polski], jedna część wraca do siebie, druga część wyjeżdża na zachód, bo pewno tak by to wyglądało, to [posypałby się] stan polskich usług, służby zdrowia, opieki senioralnej, budownictwa, no to możemy już sobie współczuć na przyszłość — mówił w rozmowie z tygodnikiem “Polityka” Aleksander Kwaśniewski.

Copyright © 2026 Uscurrentsphere